Jak zabezpečit byt s malými dětmi, abyste předešli vážným úrazům

Pokud plánujete mít dítě, je důležité zajistit si dětské pojistky na nábytek již před jeho příchodem. Není nikdy příliš brzy na to, abyste začali zabezpečovat svůj domov pro bezpečnost vašeho potomka. První měsíce s novorozencem utečou mnohem rychleji, než si myslíte a během šesti měsíců nebo dokonce dříve, se dítě začne plazit nebo lézt, což může přinést nečekané komplikace. Proto neváhejte a zajistěte si dětské pojistky a zabezpečení vašeho bydlení. 

Nebuďte však zoufalí, pokud nevíte, jak na to. Mnoho profesionálních specialistů v oblasti zabezpečení dětských prostorů se často potýká se zdatnými a zvědavými dětmi. Proto je dobré mít na paměti, že i když se zdá, že jste na všechno připraveni, dítě se může nečekaně překvapivě zachovat. Důležité však je, že se snažíte maximalizovat bezpečnost svého potomka a zabezpečit prostor, kde se bude pohybovat, aby se minimalizovala rizika úrazů.

Pojistky na skříňky a šuplíky

Pokud máte doma malé batolata, musíte být připraveni na jejich zvědavost. Děti v této fázi svého vývoje nemají ještě úplně vyvinuté smysly a mohou se dostat do nebezpečí, zejména když jsou poblíž nebezpečných předmětů jako jsou nože, chemikálie nebo léky. Proto je nutné myslet dopředu a zabránit jim v přístupu k těmto potenciálně nebezpečným věcem.

Vhodným řešením jsou dětské pojistky na skříňky a šuplíky, které dokážou chránit vaše děti před nebezpečnými předměty. Díky jednoduchému zabezpečení se vaše děti nedostanou do skříněk ani šuplíků, aniž by hrozilo, že si při tom poraní prsty. Tyto pojistky lze snadno aplikovat na okna a další místa, kde by mohla být vaše dítě v ohrožení.

Myslet na bezpečnost vašeho dítěte je důležitá prioritou, proto se nebojte investovat do dětských pojistek, které vám poskytnou klid a jistotu, že vaše dítě je v bezpečí.

Dětské pojistky na šuplíky

Ochrana elektrických zásuvek a kabelů

Pro rodiče s malými dětmi je důležité věnovat zvýšenou pozornost bezpečnosti v domácnosti. Jednou z největších hrozeb jsou elektrické zásuvky a kabely, které mohou být snadno dosažitelné pro děti a představují potenciální riziko úrazu elektřinou. Proto doporučujeme používat plastové záslepky pro každou zásuvku v domě, které snadno a rychle umístíte pomocí klíče. Zároveň byste měli věnovat pozornost elektrickým kabelům, které by měly být pečlivě schovány za nábytkem nebo použijte kabelové kryty, aby se k nim vaše dítě nemohlo dostat.

Ochrana elektrických zásuvek

Ochrana proti pádům ze schodů

Pokud máte obavy, že vaše ratolest by mohla v nehlídaném okamžiku vylézt na schody a spadnout, snadno toto riziko minimalizujete zatarasením prostoru. Stejně tak, pokud chcete zabránit dětem přístup do místností nebo určitých částí domu, kde by mohly být v nebezpečí (např. dílna nebo technická místnost), máte k dispozici bezpečnostní zábrany. Ty se dělí na dva typy: vrtané zábrany, které se instalují trvale, a nevrtané zábrany, také známé jako rozporové zábrany. Tyto zábrany nevyžadují vrtání do nábytku, dveřních obložek nebo stěn a přesto pevně drží.

Bezpečnostní zábrany lze také použít k ochraně dětí před krbovými kamny, která mohou způsobit popáleniny. Nemusíte se vzdát romantického vytápění a čekat, až vaše děti vyrostou. Stačí jednoduše kamna ohradit zábranou a zabránit tak dětem v přístupu.

Ochrana schodiště

Jak ochránit rohy nábytku

Když se děti učí chodit, pády jsou nevyhnutelné. Je proto důležité snížit riziko úrazů. Měkké koberce jsou dobré pro tlumení pádu, ale když máte kusové koberce, nezapomeňte použít protiskluzové podložky, aby se držely na místě a nezvýšily tak riziko pádu. Nábytek s ostrými hranami může být nebezpečný, pokud dítě při pádu narazí hlavou na hranu. Proti tomu lze snadno opatřit stůl gumovými rohovými chrániči. S nimi ušetříte své dítě od úrazů na ostrých hranách stolů a dalšího nábytku.

Ochrana ostrých rohů

Pokud zvažujete pořízení dětských pojistek a zábran, aby byla vaše domácnost bezpečným místem pro malé dítě, můžete navštívit naše produkty pro bezpečnou domácnost