Zarážky dveří - k čemu slouží a jaké vybrat?

Zarážky dveří jsou jednoduchým, ale velmi užitečným doplňkem v každé domácnosti. Tyto malé předměty slouží k zadržení dveří v otevřené poloze a mohou pomoci minimalizovat riziko úrazu a zlepšit bezpečnost.

V otevřené poloze zarážka dveří udržuje dveře v místnosti otevřené, což umožňuje proudění vzduchu a světla. To může být užitečné například při větrání, kdy se dveře mohou snadno zavřít kvůli průvanu nebo jiným vlivům.

Existuje mnoho typů zarážek dveří, které se liší velikostí, tvarem a materiálem. Některé zarážky jsou vyrobeny z měkkého materiálu, aby minimalizovaly riziko úrazu, zatímco jiné jsou vyrobeny z tvrdších materiálů pro lepší zadržení dveří. Většina zarážek dveří je snadno instalovatelná a může být umístěna na různých místech v domě.

Celkově lze říci, že zarážky dveří jsou malým, ale užitečným doplňkem, který může pomoci minimalizovat riziko úrazu a zlepšit bezpečnost v domácnosti. Zvážení nákupu zarážek dveří by mělo být bráno v úvahu všemi majiteli domů, kteří chtějí zajistit bezpečnost svých rodin.

Výhody jednotlivých typů zarážek dveří

Volně stojící zarážky na dveře

 • Snadná instalace: Volně stojící zarážky na dveře jsou snadno instalovatelné bez nutnosti vrtání nebo šroubování. Stačí je jednoduše postavit za dveře, když jsou otevřené, a ihned jsou funkční.
 • Přenosnost: Volně stojící zarážky na dveře lze snadno přenášet z jednoho místa na druhé a použít tam, kde jsou potřeba. To znamená, že je můžete použít v různých místnostech nebo dokonce vzít s sebou na cesty.
 • Snadné použití: Volně stojící zarážky na dveře jsou velmi snadné na použití. Stačí je postavit za dveře, když jsou otevřené, a snadno je odstranit, když už nejsou potřeba.
 • Minimalizuje riziko úrazu: Volně stojící zarážky na dveře minimalizují riziko úrazu tím, že zabraňují dveřím, aby se náhodně zavřely. To může být zejména užitečné pro rodiny s malými dětmi, které se mohou snadno zranit, když dveře náhodně zavřou.
 • Nízká cena: Volně stojící zarážky na dveře jsou cenově dostupné a jsou vyráběny z různých materiálů, takže lze najít takovou, která vyhovuje potřebám a rozpočtu každého.

 

Klínové zarážky pod dveře

 • Ochrana dveří: Klínové zarážky chrání dveře před poškozením, zabraňují vniknutí dveří do stěny, což může vést ke škrábancům, poškrábání a dokonce i k poškození stěny.

 • Snadné ovládání: Klínové zarážky jsou snadno ovladatelné a lze je snadno umístit tam, kde jsou nejpotřebnější. Navíc, zarážky jsou obvykle lehké a snadno přenosné.

 •  

  Různé druhy: Klínové dveřní zarážky jsou k dispozici v různých velikostech, tvarech a materiálech, což umožňuje výběr z takových typů, které nejlépe vyhovují vašim potřebám.

 • Dekorační prvky: Klínové zarážky mohou být také dekorativním prvkem, který dodá vašim dveřím osobitý vzhled a charakter.

 • Snadná instalace: Instalace klínových zarážek je obvykle snadná a nevyžaduje speciální nástroje nebo dovednosti.

 

Více informací o jednotlivých dveřních zarážkách naleznete zde